Plugins - Autoptimize - Stable (latest release) - en to bg translation catalogue (82 entries)

en: %1$s files, totalling %2$s Kbytes (calculated at %3$s)
bg: %1$s файла, общо %2$s килобайта (изчислено в %3$s)

en: (deprecated)
bg: (вече не се използва)

en: <strong>Autoptimize's cache size is getting big</strong>, consider purging the cache. Have a look at <a href="https://wordpress.org/plugins/autoptimize/faq/" target="_blank">the Autoptimize FAQ</a> to see how you can keep the cache size under control.
bg: <strong>Кешът на Autoptimize нараства доста</strong>, помислете дали да не го изтриете. Разгледайте <a href="https://wordpress.org/plugins/autoptimize/faq/" target="_blank">Често задавани въпроси за Autoptimize</a> за съвети как да контролирате размера на кеша.

en: <strong>You are using a very old version of PHP</strong> (5.2.x or older) which has <a href=%s>serious security and performance issues</a>. Support for PHP 5.5 and below will be removed in one of the next AO released, please ask your hoster to provide you with an upgrade path to 7.x.
bg: <strong>Използвате много стара версия на of PHP</strong> (5.2.x или по-стара), която има <a href=%s>сериозни проблеми със сигурността и производителността</a>. Поддръжката за PHP 5.5 и по-стари ще бъде премахната в някоя от следващите версии на Autoptimize, помолете вашия доставчик да ви предостави възможност за обновяване до версия 7.x.

en: A comma-separated list of CSS you want to exclude from being optimized.
bg: Списък с CSS файлове, разделени със запетая, които не искате да се оптимизират.

en: A comma-separated list of scripts you want to exclude from being optimized, for example 'whatever.js, another.js' (without the quotes) to exclude those scripts from being aggregated and minimized by Autoptimize.
bg: Списък, разделен със запетаи, на скриптове, които да бъдат изключени от оптимизацията. Въведете например „whatever.js, another.js“ (без кавичките), за да не обединявате тези скриптове с останалите.

en: Add try-catch wrapping?
bg: Заграждане в try-catch?

en: Also aggregate inline CSS?
bg: Извличане на вложен CSS

en: Also aggregate inline JS?
bg: Извличане на вложен JS

en: Also optimize for logged in users?
bg: Оптимизация за логнати потребители

en: Also optimize shop cart/ checkout?
bg: Оптимизация на количката и поръчката

en: Autoptimize Options
bg: Autoptimize опции

en: Autoptimize Settings
bg: Настройки

en: Autoptimize cache size warning
bg: Предупреждение за размера на кеша на Autoptimize

en: Autoptimize cannot write to the cache directory (%s), please fix to enable CSS/ JS optimization!
bg: Autoptimize не може да пише в директорията на кеша (%s), коригирайте това, за да работи оптимизирането на CSS и JS.

en: Autoptimize has just been updated. Please <strong>test your site now</strong> and adapt Autoptimize config if needed.
bg: Разширението Autoptimize току що бе обновено. <strong>Тествайте на сайта си</strong> и използвайте настройките ако е необходимо.

en: Autoptimize's cache size is getting big, consider purging the cache. Have a look at https://wordpress.org/plugins/autoptimize/faq/ to see how you can keep the cache size under control.
bg: Кешът на Autoptimize нараства доста, помислете дали да не го изтриете. Разгледайте https://wordpress.org/plugins/autoptimize/faq/ за съвети как да контролирате размера на кеша.

en: By default Autoptimize is also active for logged on users, uncheck not to optimize when logged in e.g. to use a pagebuilder.
bg: По подразбиране Autoptimize работи и за потребители, които са влезли в системата. Махнете отметката, за да не оптимизирате за тях, например ако ползвате инструмент за създаване на страници (pagebuilder).

en: By default Autoptimize is also active on your shop's cart/ checkout, uncheck not to optimize those.
bg: По подразбиране Autoptimize работи и в количката и процеса на поръчка във вашия магазин, махнете отметката за да не оптимизирате тези страници.

en: By default files saved are static css/js, uncheck this option if your webserver doesn't properly handle the compression and expiry.
bg: По подразбиране обединените стилове и скриптове се запазват като статични файлове. Премахнете отметката ако сървърът ви не се справя добре с компресирането или заглавките за кеширане.

en: CDN Base URL
bg: Основен адрес (URL) на CDN

en: CDN Options
bg: CDN опции

en: CSS Options
bg: CSS опции

en: Cache Info
bg: Информация за кеша

en: Cache folder
bg: Директория за кеша

en: Cached styles and scripts
bg: Кеширани стилове и скриптове

en: Can we write?
bg: Можем ли да пишем?

en: Check this if you don't need or want Google Fonts being loaded.
bg: Изберете отметката ако не искате или не използвате шрифтове от Google Fonts.

en: Check this option for Autoptimize to also aggregate CSS in the HTML.
bg: Отбележете отметката, за да накарате Autoptimize да извлича CSS от HTML-а на страниците.

en: Delete Cache
bg: Изтриване на кеша

en: Dismiss this notice.
bg: Отхвърляне на това известие.

en: Do not donate for this plugin!
bg: Не дарявайте за това разширение!

en: Don't autoptimize CSS outside the head-section. If the cache gets big, you might want to enable this.
bg: Не оптимизирайте CSS извън заглавната част на страниците (head). Ако кешът нараства много, помислете дали на не изберете тази настройка.

en: Enable this if you want HTML comments to remain in the page.
bg: Разрешете това, ако искате HTML коментарите да останат в страницата.

en: Enable this to include small background-images in the CSS itself instead of as separate downloads.
bg: Включете тази настройка, за да добавите малките картинки, използвани като фон, директно в CSS, вместо да се зареждат отделно.

en: Enter your CDN root URL to enable CDN for Autoptimized files. The URL can be http, https or protocol-relative (e.g. <code>//cdn.example.com/</code>). This is not needed for Cloudflare.
bg: Въведете основния адрес (root URL) на вашия CDN за файловете на Autoptimize. Адресът може да е http, https или без протокол (т.е. <code>//cdn.example.com/</code>). Не е необходимо за Cloudflare.

en: Exclude CSS from Autoptimize:
bg: Изключване на CSS от Autoptimize:

en: Exclude scripts from Autoptimize:
bg: Изключване на скриптове от Autoptimize:

en: Files
bg: Файлове

en: Force JavaScript in &lt;head&gt;?
bg: Принудително поставяне на JavaScript в &lt;head&gt;?

en: Generate data: URIs for images?
bg: Генериране на data: URI за изображения

en: HTML Options
bg: HTML опции

en: Happy with Autoptimize?
bg: Доволни ли сте от Autoptimize?

en: Have a look at <a href="http://optimizingmatters.com/">optimizingmatters.com</a> for Autoptimize power-ups!
bg: Посетете <a href="http://optimizingmatters.com/">optimizingmatters.com</a> за Autoptimize екстри (power-ups)!

en: Hide advanced settings
bg: Скриване на разширените настройки

en: If your scripts break because of a JS-error, you might want to try this.
bg: Ако скриптовете ви са чупят заради грешка в един от тях, можете да опитате с тази настройка.

en: Inline "above the fold CSS" while loading the main autoptimized CSS only after page load. <a href="http://wordpress.org/plugins/autoptimize/faq/" target="_blank">Check the FAQ</a> before activating this option!
bg: Влагане на CSS-а, отговорен за съдържанието „над сгъвката“, докато основния оптимизиран CSS се зарежда след като се зареди страницата. <a href="http://wordpress.org/plugins/autoptimize/faq/" target="_blank">Прочетете често задаваните въпроси</a> преди да активирате тази настройка.

en: Inline all CSS?
bg: Влагане на целия CSS?

en: Inline and Defer CSS?
bg: Влагане и отложено зареждане на CSS?

en: Inlining all CSS can improve performance for sites with a low pageviews/ visitor-rate, but may slow down performance otherwise.
bg: Влагането на целия CSS може да подобри зареждането ако сайта е с ниска посещаемост, но в противен случай ще влоши нещата.

en: JavaScript Options
bg: JavaScript опции

en: Keep HTML comments?
bg: Запазване на HTML коментарите?

en: Let Autoptimize also extract JS from the HTML. <strong>Warning</strong>: this can make Autoptimize's cache size grow quickly, so only enable this if you know what you're doing.
bg: Позволете на Autoptimize да извлича JS от HTML кода. <strong>Внимание</strong>: това може да доведе до бързо нарастване на обема на кеша, така че позволете това само ако знаете какво правите.

en: Load JavaScript early, this can potentially fix some JS-errors, but makes the JS render blocking.
bg: Зареждане на JavaScript рано. Това може да оправи някои грешки в JS, но блокира изобразяването на страницата докато скриптовете не се заредят.

en: Look for scripts only in &lt;head&gt;?
bg: Търсене на скриптове само в &lt;head&gt;?

en: Look for styles only in &lt;head&gt;?
bg: Търсене на стилове само в &lt;head&gt;

en: Main
bg: Основни

en: Misc Options
bg: Разни настройки

en: Mostly useful in combination with previous option when using jQuery-based templates, but might help keeping cache size under control.
bg: Използва се най-вече заедно с предишната настройка, ако вашата тема разчита силно на jQuery, но също може да ви помогне да контролирате размера на кеша.

en: Need help? <a href='https://wordpress.org/plugins/autoptimize/faq/'>Check out the FAQ here</a>.
bg: Нужда от помощ? <a href='https://wordpress.org/plugins/autoptimize/faq/'>Вижте често задаваните въпроси</a>.

en: No
bg: Не

en: No items
bg: Няма елементи

en: Optimize CSS Code?
bg: Оптимизиране на CSS кода?

en: Optimize HTML Code?
bg: Оптимизиране на HTML кода?

en: Optimize JavaScript Code?
bg: Оптимизиране на JavaScript кода?

en: Optimize More!
bg: Повече оптимизации!

en: Optimizes your website, concatenating the CSS and JavaScript code, and compressing it.
bg: Оптимизирайте зареждането на сайта ви чрез обединяване на CSS-а и JavaScript-а и компресирането им.

en: Paste the above the fold CSS here.
bg: Поставете CSS-а тук.

en: Posted %s
bg: Публикувано на %s

en: Remove Google Fonts?
bg: Премахване на Google Fonts

en: Save Changes
bg: Запис на промените

en: Save Changes and Empty Cache
bg: Запазване на промените и изтриване на кеша

en: Save aggregated script/css as static files?
bg: Запазване на обединените скриптове и CSS като статични файлове

en: Settings
bg: Настройки

en: Show advanced settings
bg: Показване на разширените настройки

en: Size
bg: Размер

en: Thank you for installing and activating Autoptimize. Please configure it under "Settings" -> "Autoptimize" to start improving your site's performance.
bg: Благодарим ви, че инсталирахте и активирахте Autoptimize. Конфигурирайте го от "Настройки" -> "Autoptimize", за да подобрите производителността на вашия сайт.

en: These Autoptimize power-ups and related services will improve your site's performance even more!
bg: Тези екстри за Autoptimize и свързаните с него услуги ще подобрят още повече производителността на сайта ви!

en: Try my other plugins!
bg: Пробвайте и другите ми разширения!

en: Yes
bg: Да

en: Your Autoptimize cache might not have been purged successfully, please check on the <a href=%s>Autoptimize settings page</a>.
bg: Кешът на Autoptimize май не беше изтрит успешно, проверете <a href=%s>настройките на Autoptimize</a>.

en: futtta about
bg: За futtta
